university of bamenda(uba) bambili bamenda

Final Results ENS Bambili 2018-2019 First Cycle year 1 University of Bamenda (Orals Results)

BILINGUAL LETTERS 1 (A LEVEL).

S/N Name  of candidate kamerpower.com

  1. BERINYUY KONGANG JOELLE
  2. FONLON REMNYE LAURA
  3. UBEBAH SOLANGE UWAAKOH
  4. SONE NDONDE MELVIS
  5. ANYINKAME VANESSA SERRI
  6. BIH ANITA CHE
  7. EBANGHA EGBE EBA! CHRISTY VENESSA
  8. NFORSI CLAUDETTE
  9. NNONG DJOL NOE SALOMON LE ROI
  10. KENNE TSANGUE DORCHELLE
  11. NAHSANG DESTINY
  12. SABUM SANDRA WATKUNA
  13. MBACHAN NOELA MANGWECK
  14. NITCHEU TCHOMCHI BETHUEL
  15. FONDJI SONWA ROBERTINE.

WAITING LIST

  1. MADOMKAM FOGUE GLORIA.
  2. MUYAMAH ESCSTHY MONICA NGWAFU
  3. YOTA SELOBIE MlCHELLE-LAURE
  4. KENFACK SIRINE.
  5. NGONDOBO CHRISTINE REINE
  6. FONKEU MBIANDA ANICE GAELLE
  7. SAMBA GEORGETTE LIBERTE.

BILINGUAL LETTERS 1 (BAC A4).

S/N Name kamerpower.com

  1. MILA STEPHANE ALFRED.
  2. TCHINDA BEAUDRID JOACHIEN
  3. AWOA AZEGUE MARIE SANDRINE
  4. FOUDA BERNADIN RODRIGUE
  5. BISSO ATANGANA GAELLE
  6. MENDIMI SONIA ESTELLE.
  7. MISSOUMA NGA JACQUES CHRISTIAN
  8. CESSIGNONG BERLOTTE
  9. MAGNITSOP NANFACK BLANCHE
  10. TONLE KENFACK MIRIAM
  11. ETOUA BRIGITTE GISELE ELISABETH
  12. GUIAMOGNE KAMGUIA FABIOLA
  13. TANKEU TCHEULEU YVIE LAURINE
  14. KUEBOVE YOUOPOUO JOLIVETTE
  15. NGAPSA EMMANUEL PLACIDE.

WAITING LIST

  1. YAKAMA BRENDA BLANCHE.
  2. TALEKEJIEU DONKENG ROCHE XAVIER
  3. GUATCHUESSI FANKEM IDELLE
  4. TJAMACK FRANCK WILLIAM.
  5. FOKAM NGUEMDJEM HERMAN
  6. PINDJOU YOUMBI EDOUARD JEPHTE.

BIOLOGY 1

S/N Name kamerpower.com

  1. WIRBA JULLET KINYUY.
  2. LEBOH IDRIS ALAKEH-MENYI
  3. KENFACK MEZATIO THERESE JOELLE
  4. KOUDA GATSING FLORA DIANE
  5. CHU BERYL MBO-O NECHEU
  6. YENIKA NADIA LEINYUY.
  7. KUM-TAMBONG HILLMANN CHU
  8. TCHOUGNA TANKEU MERVEILLE ARCHANGE
  9. MUKRONGHO FLORENCE SHENGWEH
  10. NGU ELVIRA NGUM
  11. SAMKA LORETTA SHUKA
  12. NGASA RACHAEL CHUMIE
  13. JURI DESMOND FONDZENYUY
  14. EBOUMBOU MPONDO CATHERINE
  15. ETOUNGOU ASSAKO THIERRY
  16. LONFFO DIFFO ALEXIS
  17. EBANDA EBANDA RAPHAEL ARCHANGE
  18. TAFAH LOUIS EYAIVIBA
  19. KENGNE JOSETTE
  20. CHIAFIE ETHEL.
  21. KEBOU LYDlE-CAROLE
  22. NYAMBU TATIANA NGUM
  23. TCHINDA TAFOMPA JENNY BRENDA
  24. ACHANKENG JOEL ANANG
  25. MIMBOE JOCELYNE EDWIGE
  26. FOMENJOH FRIAN ATABONG
  27. KEMACHEN ANNE IRENE
  28. PARKSON AGBORNOW SARAH
  29. NZIE DJOUYA OUSSENA
  30. NGWE RAISSA MBONDI.

WAITING LIST

  1. LAIMBU NADESH KINYUY
  2. MANKA’A SUSALINE NSUM FOR
  3. TALLA NZONGANG JEPHTE
  4. MBONG SERGE ALAIN.
  5. SAHA TEPEU KELVIN
  6. NZOGANG FRANC OLIVIER
  7. KEMENYI BLANDINE
  8. TEIGUA JENIFER ANJOZANG.

Version Français (French)

Give a Comment


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/kamerpo/public_html/wp-includes/functions.php on line 4469